Ready to Fight - Forum

ASG, Air-soft, R2F TEAM

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2013-05-08 16:33:05

 Grek

Administrator

1350100
Call me!
Skąd: Trześń
Zarejestrowany: 2013-04-23
Posty: 59
Punktów :   
WWW

Poradnik - Usunąć bezpiecznik, czy nie? Za i przeciw takiej operacji.

Wielu z Was na pewno myślało o usunięciu bezpiecznika ze swojej repliki. Prosty zabieg poprawiający "szybkość oddawanych strzałów" są ryzyka tej operacji.
Argumenty przeciw:
- bezpiecznik ma za zadanie chronić układ przed jego przegrzaniem, przepalaniem się (jeżeli przegrzejemy replikę trzeba się liczyć z dużym kosztem jej naprawy),
- brak bezpiecznika i nie pilnowanie serii 3-4 kulki, może doprowadzić do przepalenia się okablowania, wybuch akumulatora (jeżeli ładujesz serią, że na jeden wystrzał bierze pół hi-capa, zostaw bezpiecznik w spokoju).
Argumenty za:
- poprawia szybkość wystrzału kulek, delikatnie zwiększa ich prędkość (mniejsze obciążenie na obwodzie=większa moc podawana na gearbox'a).

Może się i opłaca dla tych, którzy nie mają ciężkiego palca i potrafią puścić spust w odpowiednim momencie.

Teraz krótka porada co zrobić, żeby przy zwykłym użytkowaniu nie zepsuć repliki i żeby służyła nam jak najdłużej.
- po każdej strzelance czyścić replikę, a w szczególności drogę, którą pokonują kulki podczas strzelania i mechanizmy nadające jej napęd (prowadnicę, tłok itp), niby nic, ale opór kulek zwiększa obciążenie gaerbox'u i tendencję do przegrzewania,
- po każdej imprezie lekko (nie "nawalić" bez umiaru) przesmarowywać gearbox (co by nie mówić, smar zużywa się podczas eksploatacji).

Offline

 

#2 2013-05-08 17:59:57

Wodzu

Administrator

40991910
Zarejestrowany: 2013-04-24
Posty: 56
Punktów :   

Re: Poradnik - Usunąć bezpiecznik, czy nie? Za i przeciw takiej operacji.

Wypierdol bezpiecznik bo to jest nie potrzebne , tylko się palą podczas manewrów , nie wiem czy ktoś z pegaz ma to coś w swojej replice

Offline

 

#3 2013-05-09 08:45:49

rufi

NZS

Zarejestrowany: 2013-04-24
Posty: 29
Punktów :   

Re: Poradnik - Usunąć bezpiecznik, czy nie? Za i przeciw takiej operacji.

czyli co radzicie z tym bezpiecznikiem wywalić mam go czy zostawić?


Spirit of Spartans
Death and glory
Soldiers of Poland
Second to none!!!

Offline

 

#4 2013-05-09 09:27:13

 Grek

Administrator

1350100
Call me!
Skąd: Trześń
Zarejestrowany: 2013-04-23
Posty: 59
Punktów :   
WWW

Re: Poradnik - Usunąć bezpiecznik, czy nie? Za i przeciw takiej operacji.

Ja osobiście go wydarłem po konsultacji z Wodzem, Mezem i obejrzeniem innego forum. Dlatego napisałem poradnik, żeby wszyscy wiedzieli jakie są zagrożenia i ewentualnie korzyści z tego.

Offline

 

#5 2013-05-09 17:05:48

Wodzu

Administrator

40991910
Zarejestrowany: 2013-04-24
Posty: 56
Punktów :   

Re: Poradnik - Usunąć bezpiecznik, czy nie? Za i przeciw takiej operacji.

I co do tego co pisałeś o gerboksie to nie powinno się go rozkładać bo się replika wiele bardziej będzie psuć , wystarczy co jakiś czas do serwisu wysłać

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.anzi2010.pun.pl www.bluangel.pun.pl www.rolkizawadzkie.pun.pl www.informatyka2008.pun.pl www.fps.pun.pl